Okręg 4

Miejsce 1 – Marcin Krebs

Miejsce 2 – Agnieszka Brzdąk

Miejsce 3 – Lidia Hanke

Miejsce 4 – Mariusz Felcenloben

Miejsce 5 – Grażyna Misiak-Ropenga

Miejsce 6 – Robert Jaros

Miejsce 7 – Andrzej Filipiak

Miejsce 8 – Paweł Szer

Miejsce 9 – Zofia Kriger-Kozłowska

38 lat. Rodowity pabianiczanin, sercem związany ze Starym Miastem, a od kilku lat dodatkowo z Bugajem. Kochający mąż i tata dwóch córek Poli i Mai. Pasjonat biegania, trener, motywator. Od 6 lat prowadzę bezpłatne i otwarte dla każdego treningi biegowe. Jestem organizatorem cyklicznych i jednorazowych wydarzeń sportowych, od biegowo turystycznych, przez biegi leśne i nocne, kończąc na eventach rodzinnych i charytatywnych. Organizuję również akcje charytatywne, angażując się w Szlachetną Paczkę, WOŚP, Paczuszka dla maluszka, pomoc celowana do rodzin potrzebujących, Charytatywny Kalendarz Aktywna Pomoc. W ciągu ostatnich 5 lat wartość rzeczowa przekazanych darów to ponad 45.000 zł. Byłem współorganizatorem Marszów charytatywnych dla Ukrainy i Festiwalu Pasji. Kwestie związane ze sportem, a także rodzinne i społeczne są dla mnie najważniejsze.

45 lat. Urodzona w Pabianicach. Lekarz, specjalistka medycyny rodzinnej. Absolwentka Akademii Medycznej im Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. Rezydenturę odbyłam w Zakładzie Medycyny Rodzinnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Prywatnie jestem mężatką i mamą dwóch synów; starszy jest studentem, młodszy uczniem pabianickiego liceum. Lubię czytanie książek i podróże motocyklem. Chodzę po górach, biegam, jeżdżę rowerem do pracy. Od kilkunastu lat pracuję w lokalnej społeczności Pabianic. Współprowadzę POZ „Mój Lekarz Rodzinny „. Cały czas podnoszę kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach szkoleniowych z zakresu pediatrii, medycyny rodzinnej, geriatrii i szczepień ochronnych. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej. W przeszłości byłam członkiem zarządu Fundacji na Rzecz Psychoterapii w Województwie Łódzkim. Należałam do kadry medycznej na koloniach i obozach harcerskich. Interesuje mnie holistyczne podejście do pacjenta i ciągłość opieki. Dużą część pracy poświęcam profilaktyce chorób i edukacji z zakresu zdrowego stylu życia.

49 lat. Całe dorosłe życie związane z Pabianicami, a od 26 lat mieszkanka przy ulicy Konstantynowskiej na tak zwanej „Starówie”. Pabianice to dawniej szkoły, harcerstwo, a później praca. Dziś jestem pabianickim przedsiębiorcą aktywnym społecznie. Od zeszłego roku jestem wiceprezesem Pabianickiego Oddziału Łódzkiej Izby Przemysłowo Handlowej. Jestem związana również z pabianickim środowiskiem żeglarskim. Aktywna sportowo – pasjonatka w szczególności Nordic Walking.

30 lat. Ukończyłem Analitykę Społeczną oraz Zarządzanie na Uniwersytecie Łódzkim. Od urodzenia przez 25 lat mieszkałem na Starym Mieście. Swoje życie dzielę z żoną i psem. Pomagałem w organizacji Senioriad z „Forum Odpowiedzialnych Pabianiczan” i w realizacji celów pabianickiego stowarzyszenia „Żagiel dla dzieciaka”. Interesuję się m.in. historią oraz sportem. Jedną z moich pasji jest żeglarstwo. Dotychczas zdobytą wiedzę i doświadczenie chciałbym wykorzystać w pracy dla rozwoju miasta.

Grażyna Misiak-Ropenga

Robert Jaros

52 lata. Jestem rodowitym pabianiczaninem, mimo iż prawie 20 lat mieszkałem i pracowałam w Irlandii, to w sercu zawsze czułem się mieszkańcem Pabianic. Tutaj jest centrum mojego wszechświata, tu mieszka cała moja rodzina i wszyscy przyjaciele, tutaj dzieci moje chodzą do szkół, tutaj chcemy pracować i rozwijać się i naszą małą ojczyznę. Od młodzieńczych lat działam w Związku Harcerstwa Polskiego, jestem instruktorem Hufca Pabianice, jestem członkiem sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

63 lata Jako kurator społeczny przez 30 lat w Sądzie Rejonowym w Pabianicach wykonywałem orzeczenia w sprawach karnych w I Zespole Kuratorskiej Służby Sądowej. Z Pabianicami związany jestem od 1984 roku, gdy podjąłem pracę w Komendzie Powiatowej Policji w Wydziale Kryminalnym. Z przestępczością i sprawami kryminalnymi miałem do czynie do 2016 roku, ale w sumie w resorcie przepracowałem 35 lat. Dziś jestem emerytem wciąż czynnym zawodowo. Pracuję w ochronie.

Paweł Szer

63 lata. Pabianiczanka, mężatka, matka dwóch córek i babcia. Zawodowo związana z oświatą i pomocą społeczną. Jestem zastępcą dyrektora w Pabianickim Centrum Pomocy Rodzinie. Byłam przewodniczącą Komisji ds. Oświaty i Pomocy Społecznej w Radzie Miejskiej VII kadencji. Dla mnie zawsze liczył się człowiek. Dlatego ważne jest, żeby Pabianice były dostępne dla wszystkich, w tym dla osób z niepełnosprawnościami – niezależnie od wieku. “Tylko nasze działania określają naszą wartość”