Anna Łosiak – nasza kandydatka na stanowisko Prezydenta Pabianic .

Pabianice wymagają dobrego gospodarza, który zna się na przedsiębiorczości, zarządzaniu, a przy tym lubi ludzi, jest wrażliwy na problemy mieszkańców i jest lokalnym patriotą. Nasze Miasto to nasza mała ojczyzna, o którą wspólnie musimy dbać, więc jeśli chcemy rozwoju, przyjaznej przestrzeni i obywatelskiego podejścia do zarządzania, głos na Annę Łosiak jest strzałem w dziesiątkę.

Jestem absolwentką WPiA Uniwersytetu Łódzkiego. Ukończyłam studia podyplomowe w zakresie finansów samorządowych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie

Zawodowo byłam w zarządzie dużej spółki akcyjnej, działałam na rynku ubezpieczeń. Wiedzę zdobytą w biznesie wykorzystuje w pracy samorządowej, która jest moim prawdziwym powołaniem. Pełniłam funkcję skarbnika dwóch powiatów i czterech gmin – w tym Pabianic i powiatu pabianickiego.

Gdy w 2015 roku zostałam tu Skarbnikiem Miasta, Prezydent postawił przede mną wyjątkowo trudne zadanie: przyspieszyć zakończenie procesu naprawczego miasta, aby odblokować finanse na nowe inwestycje w Pabianicach. Zrealizowałam to! Było to możliwe dzięki współpracy z pracownikami urzędu, którzy są świetnymi fachowcami. Aktualnie, od blisko 5 lat pełnię funkcję Skarbnika Miasta Konstantynowa Łódzkiego – miasta, które prężnie się rozwija i realizuje ważne dla mieszkańców inwestycje.

W Pabianicach przede wszystkim mam swoją rodzinę i przyjaciół – w życiu prywatnym jestem mamą i babcią. To tutaj spędzam swój czas wolny, w którym lubię spacery po Lewitynie i Parku Wolności. Kocham zwierzęta – mam cztery psy i cztery koty, wszystkie przygarnięte z ulicy. Moją pasją jest praca w ogrodzie, przy której najlepiej odpoczywam. Jestem również fanką powieści Diuna Franka Herberta i nie mogę doczekać się premiery kinowej 2. części.

Stawiam na współpracę, zawsze buduję wokół siebie zespół ludzi. Tak jest również z Projekt Pabianice – tworzą go ludzie pełni energii i ciekawych pomysłów. To dla mnie ogromne wyróżnienie, że mogę z nimi iść do tych wyborów. Świeże spojrzenie i doświadczenie to najlepsza recepta na realizację ambitnych celów. Bardzo chciałabym, aby Pabianice stały się wymarzonym miastem do życia, pracy i odpoczynku. Przyjaznym dla mieszkańców i przedsiębiorców. Żeby Pabianiczanie byli z niego dumni.

,Chcę z Państwem zmienić to miasto.

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia 2024. Na Prezydenta Pabianic mogą głosować wszyscy zameldowani na terenie Pabianic, mających prawa wyborcze.