Okręg 2

Miejsce 1 – Jolanta Gałkiewicz

Miejsce 2 – Jacek Chmielewski

Miejsce 3 – Tomasz Morzyszek

Miejsce 4 – Katarzyna Zellmer

Miejsce 5 – Paweł Nowicki

Miejsce 6 – Katarzyna Kowalska

Miejsce 7 – Marta Woźniak

58 lat. Przez kilka ostatnich lat społecznie działałam na rzecz umacniania demokracji i praw obywatelskich w Polsce. Jestem nauczycielem dyplomowanym i wychowawcą z wieloletnim doświadczeniem oraz doradcą metodycznym w zakresie edukacji wczesnoszkolnej. Ukończyłam studia magisterskie w zakresie nauczania początkowego i studia podyplomowe: nauczanie języka angielskiego we wczesnej edukacji dziecka, edukacja dla bezpieczeństwa oraz Organizacja i zarządzanie placówką oświatową. W przeszłości pracowałam jako wykładowca w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Łodzi.

Jacek Chmielewski 43 lata Od urodzenia zamieszkały w Pabianicach W wieku 21 lat założyłem w Pabianicach pierwszą działalność gospodarczą. Od 2014 r. pracuję na stanowisku Dyrektora w Kino – Teatrze „Tomi”. Jestem szczęśliwym tatą 12 – latki i 6- latka. Mówią, że jestem osobą wrażliwą na pomoc potrzebującym. Szczególnie bliski mojemu sercu jest los najmłodszych . Angażuję się w różne formy pomocy dzieciom wykorzystując potencjał mojego biznesu oraz zaprzyjaźnionych przedsiębiorców i organizacji pozarządowych. Poza pracą, która jest również moją pasją czas wolny spędzam w gronie rodzinnym, najchętniej aktywnie. Nie wyobrażam sobie zimy bez nart, jesień to dla mnie czas na rower i downhill. W pogodne dni i późne wieczory można mnie spotkać na rolkach na Strzelnicy lub Lewitynie.

42 lata. Od urodzenia mieszkam i działam w Pabianicach, na rzecz mojej małej ojczyzny. Jestem dyrektorem do spraw rozwoju produktów i zakupów w pabianickiej firmie z branży BHP. W komendzie Hufca ZHP Pabianice współtworzyłem i organizowałem różne przedsięwzięcia i inicjatywy. Między innymi przebieg i strategie dla Harcerskiej Akcji Letniej, żeby stała się atrakcyjniejsza i bezpieczna dla dzieci. Byłem również członkiem Rady Pożytku Publicznego w Pabianicach działając z ramienia Prezydium Pabianickiego Forum Organizacji i Inicjatyw Pozarządowych. Opiniowałem składane projekty, tak aby rzeczywiście odpowiadały na potrzeby mieszkańców.

Katarzyna Zellmer

33 lata. Bliscy mówią na mnie: człowiek orkiestra! Społecznik, Agrafka, Przedsiębiorca, Animator, Artystka, Sportowiec. Od 16 lat działam aktywnie w G.W. AGRAFKA, również jako W-ce prezes Stowarzyszenia G. W. „AGRAFKA”. W ramach grupy po cichu od wielu lat działam na rzecz mieszkańców realizując wiele projektów społecznych głównie skierowanych do dzieci i młodzieży, ale też osób z niepełnosprawnościami czy samotnych. Koordynuję Pabianickie Obchody Dnia Wolontariusza doceniając tym samym pracę wielu wolontariuszy i Koordynatorów. Magister pedagogiki na kierunku opieka i terapia pedagogiczna. Wiele lat pracowałam w strukturach pomocy społecznej w świetlicy środowiskowej przeciwdziałając wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży. Od dwóch lat prowadzę własną firmę realizując projekty graficzne, artystyczne a także animując czy prowadząc warsztaty dla dzieci. Wiele lat również grałam w strukturach PTC Pabianice, Energia Pabianice, SWOJAKI. To wszystko daje mi szerokie spojrzenie na potrzeby naszych mieszkańców z różnych grup społecznych: potrzebujących, klubów, sekcji, organizacji pozarządowych i przedsiębiorców. Prywatnie: narzeczona, miłośniczka aktywnego spędzania czasu, dobrego filmu czy książki, festiwali rockowych, zwierząt, gór, bycia blisko natury.

Paweł Nowicki

51 lat. Pabianiczanka działająca od wielu lat społecznie na rzecz osób najuboższych, bezdomnych i uzależnionych ma terenie powiatów: pabianickiego i łaskiego.

38lat. Pabianiczanka od 5lat. Z wykształcenia pracownik administracyjno-biurowy i masażystka. Pomimo swojej niepełnosprawności jestem osobą aktywną, kochającą ludzi i zwierzęta. Na codzień poruszam się z psem przewodnikiem W wolnym czasie biegam i chodzę na siłownie. Angażuję się w różne działania na rzecz poprawy jakości życia osób ze szczególnymi potrzebami np. osób niepełnosprawnych i seniorów.