Kobieta kandydatką Projektu Pabianice na prezydenta!

W czwartek (22.02) komitet wyborczy Projekt Pabianice przedstawił swoich liderów list oraz ku zaskoczeniu wielu – kandydatkę na Prezydentkę Pabianic.

“Nasze miasto potrzebuje dobrego gospodarza, doświadczonego samorządowca. Musi to być osoba, która kocha ludzi, zwierzęta i przyrodę. Musi to też być osoba, która jest nastawiona pozytywnie do wspólnoty, jaką jest samorząd. Osoba, która nie będzie bała się wykorzystać wszystkich dostępnych funduszy, by miasto się rozwijało. Osoba, która czuje to miasto i ma doświadczenie w biznesie” – zapowiadał Krzysztof Rąkowski, jeden z liderów komitetu. 

Ku zaskoczeniu wielu, to nie on będzie startował na urząd Prezydenta Miasta. Kandydatką Projektu Pabianice jest Anna Łosiak. “Pabianice to dla mnie rodzina, znajomi i przyjaciele. Zafascynował mnie samorządowy projekt ludzi, którzy chcą coś zmienić. Samorząd to wspólnota nas wszystkich i będziemy się w tym realizować” – mówi kandydatka.

Anna Łosiak związana jest z Pabianicami od wielu lat, przedsiębiorczyni, piastowała między innymi stanowisko Skarbnika miasta Pabianic. Mówiła o tym, co powinno się zmienić w mieście: o odblokowaniu inicjatyw społecznych, o symbolicznym sprzątaniu oraz przywróceniu relacji Urząd – Mieszkańcy. Priorytetem dla Anny Łosiak jest samorząd jako wspólnota, którą wraz z ludźmi z Projektu Pabianice chce realizować. 

Przedstawiono liderów w okręgach, gdzie będą to kolejno: nr 1 Michał Pietrzak (Zatorze), nr 2 Jolanta Gałkiewicz (Piaski), nr 3 Krzysztof Rąkowski (Bugaj) oraz nr 4 Marcin Krebs (Bugaj, Rypułtowice i Młodzieniaszek).

Na konferencji głos zabrali również inni kandydaci Projektu, są to m.in. Małgorzata Wilczek, która zajmuje się branżą budowlaną, była jedną z osób odpowiedzialnych za remont ulicy Zamkowej, czy Jacek Chmielewski, pabianicki przedsiębiorca, dyrektor Kina Tomi.

“Ważna dla mnie jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym. W przestrzeni publicznej powinna być dostępna Różowa Skrzyneczka, dla każdej menstruującej osoby. 8 marca pokażemy, że dla Projektu Pabianice to nie są puste słowa” – zapowiedziała Anna Zych-Jaros, matka, instruktorka w dużej międzynarodowej firmie, związana z pabianickim ZHP.

Wybory samorządowe odbędą się w już 7 kwietnia.

Zobacz jak wyglądała prezentacja.

Podobne wpisy